3 Ocak 2016 Pazar

Kediler İçin Yuva Yaptık


Mutlu pazarlar..

Bugün sizlerle bu soğuk günler de sokak hayvanları için yapabileceğimiz şeylerden ve bizim yaptıklarımızdan bahsedeceğim.

Kar yağışından sonra kediler,köpekler,kuşlar kar altında yiyecek arıyorlar ve soğuktan korunacakları yerler arıyorlar.

Peki biz ne yapabiliriz?

Eğer üstü kapalı bir garaj yada apartman-evinizin altında boş olan bir yer varsa koli,kolinin içerisine de giymediğiniz kıyafetlerinizi koyabilirsiniz.Hem kar-yağmurdan korunurlar hem de daha sıcak bir yer olur onlar için.

Bu kolilerin yanına da mama koyarsanız çok çok daha iyi olur tabi ki.Biz mamamızı aldık.Mama bittiğinde de çok bozulmamış olan yiyeceklerimizi koyuyoruz.Yada sütle ıslatılan kuru ekmekleri de koyabilirsiniz.


Eski kıyafetlerimizi 2 koliye böldük ve küçük bir yuva yaptık.
Mamaları da bölüştürdük.


Ve minik bir yer oldu onlar için.

Buraya genellikle kediler geliyor.Artan yemeklerimizi çöp kenarlarına yada görünen yerlere koyuyoruz ki köpekler de yiyebilsin.Kuşlar için ise cam önüne ekmek kırıntısı yada buğday koyuyoruz ve biraz da zeytinyağlı su.Tabi cam kenarında donuyor donmadan alıp tekrar koymak lazım.

Ve en önemlisi.Özellikle kediler ısınmak için araba motorlarına giriyorlar.Arabanızı çalıştırmadan önce mutlaka kaputa vurun ve pisi pisi diye seslenin.Bazıları vurunca da sesini çıkarmıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tasarım : Merve Canbaz