21 Ekim 2016 Cuma

Efsane Diziler: Cinderella And Four Knights (2016)


Oyuncular;

Kang Ji Woon- Jung Il Woo
Eun Ha Won- Park So Dam
Kang Hyun Min- Ahn Jae Hyeon
Kang Seo Woo- Lee Jung Shin (CNBLUE)
Park Hye Ji- Son Na Eun (APINK)
Lee Yoon Sung- Choi Min


Konusu;

Eun Ha Won babası tır şoförü olduğu için üvey kız kardeşi ve üvey annesiyle yaşamakta ve babasını çok sık görememektedir.Dizinin adından da anlaşılacağı üzere tam bir külkedisi hayatı yaşamaktadır.Üvey annesi ve kız kardeşi ona uyuması için balkonu verirler ve o küçücük soğuk yerde yaşar.Okul masraflarını ve harçlığını çıkarabilmek için de birden fazla yarı zamanlı işte çalışır.Hayali iyi bir üniversiteye girip vefat eden annesine bunu hediye etmektir.Annesinin küllerinin kirası ödenmediği için raftan kaldırılacağını öğrenen Eun Ha Won çaresizdir.Üniversite için biriktirdiği parayı buraya vermek zorunda kaldığı için çok üzülür.Ama önüne bir fırsat çıkar.Kang Hyun Min ile yolları kesişir ve Kang Hyun Min ona bir teklif sunar.Bu tekliften Eun Ha Won'un eline yüklü miktarda para geçecektir.İlk başta istemese de bunu kabul eder.Kang Hyun Min'in dedesinin düğününde nişanlı rolü yaparlarken Kang Hyun Min dedesine ukalalık yapar ve orada Eun Ha Won onun ağzının payını verir.Bunu gören dede ise Eun Ha Won'un bu hareketinden etkilenir ve aile kavramını yitirmiş uslanmaz torunlarını adam etmesi için ona iş teklifi sunar.Bunu da ilk başta reddeder Eun Ha Won fakat Eun Ha Won'un babasının ona yaptıklarından sonra teklifi kabul etmek zorunda kalır ve hem zor hem de eğlenceli bir serüvenin içerisinde bulur kendini.

Kang Ji Woon sonradan ortaya çıkan aile üyelerinden biridir.Kendini o aileye ait hissetmese de Eun Ha Won sayesinde bu durumu aşar.

Kang Seo Woo bu zengin ailenin bir ferdi olsa da hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçmez ve müzisyenlik kariyerine devam eder.

Park Hye Ji; Kang Hyun Min'in çocukluk arkadaşıdır.

Yoon Sung; harabojinin (dede) sekreteridir.Yorumlarım,Replikler (SPOILER içerebilir)

Çok fazla filtre uygulanmış.O yüzden ayy çok pürüzsüz ciltleri var demeyin :D Net anlaşılıyor filtre.

Dizi Boys Over Flowers'ın devamı gibi birşey denmişti ama bence hem Boys Over Flowers hem You're Beautiful hem de Düşlerimin Prensi esintisi var.

Müzikleri harika.Özellikle BTS-For You.Aslında bu şarkı Super Junior'ın Angel şarkısıyla aynı.Hatta o şarkı zannettim ama değilmiş.

Eun Ha Won çok sevimliydi.

Dizi kış temalıydı.Yani bildiğiniz kalın kıyafetler giymişler,ağızlarından duman falan çıkıyordu.

Kang Ji Woon eski dizilerdeki başrol gıcıklığında bir tip.

Somon yağı kremi yaptılar ilk başta.İlgi artar diye düşünüm o kreme ama hiç denk gelmedi reklamı falan.

Kang Ji Woon'un sürekli 'Kojo' demesi hem komik hem de gıcıktı.Eun Ha Won da dedi bir ara 'Kojo'yu ama onun deyişi çok tatlıydı.

TvN dizilerini çok sevdiğimi bir kere daha farkettim.

Uzun zamandır izlediğim diziler arasında en iyisi buydu.Aynı zamanda OST olarak da uzun zamandır dinlediğim en güzel OST'lara sahip diziydi.

Dizi son ana kadar güzeldi.Hiç sıkıcı değildi.

Sonu çok güzeldi.Kötü kimse kalmadı dizide.

Eun Ha Won'un internetten soru sorması bana biraz My Princess'teki aynı sahneyi hatırlattı.

Kıza üvey ailesinden büyük zarar gelir zannettim hatta kendi paçalarını da kurtarırlar zannettim ama senarist insaflı çıktı :D

Bir de Eun Ha Won'un arkadaşı (Kang Seo Woo'nun hayranı) çok sevimliydi.


Eun Ha Won'un üvey kız kardeşinin güzellik vloggerı olması -_- Bir an soğuyacaktım bu tip şeylerden :DKang kuzenler bir arada çok iyiler :)Burada Hye Jin arabayı kullanıyordu ve Kang Hyun Min yanında oturuyordu.Gidene kadar bu haldeydi :D Bir an kendimi gördüm Kang Hyun Min'de :D

Dizide en sevdiğim sahne tatil sahnesiydi.Çok eğlenceliydi ve güzel şeyler oldu :)


Kıza yemek yapmayan kalmadı evde :D
Dedenin torunları hakkındaki yorumları acayip komikti :D
Eun Ha Won ve Kang Ji Woon'un daha önceden tanıştıkları çıkıyor ortaya.


2 yorum:

 1. Yarım kaldı bu benim Meri'm yaa!
  Moon loversa başlamıştım o kadar dramın yanında bu peri masalı gibi oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu da merak ediyorum :) Bu ara acayip güzel diziler var :)

   Sil

Tasarım : Merve Canbaz