En Beğendiğim 5 Kadın Türk Dizisi Karakteri

by - 22:45:00


Çoğu zaman diziyi konu olarak sevsek de bazı karakterler için izlemeyi seviyoruz.Bu yazımda Türk dizilerinde beğendiğim 5 kadın karakteri sizlerle paylaşmak istedim.Bonus olarak da birkaç karakter ekleyebilirim.Daha önce bu konunun Kore versiyonunu yazmıştım.Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

1.Bidar Sultan / Payitaht Abdülhamid (Özlem Conker) 

Dik duruş,asalet timsali,sadece haremi değil yeri geldiğinde ülkeyi bile yönetebilecek zekaya sahip ayrıca da oldukça güzel ve şık bir karakter.İlk sezon biraz daha çok seviyordum bu karakteri.Bu sezonda kararlarına duygularını çok karıştırdığını düşünüyorum.Tarihi dizileri sevdiğimi birçok yazımda söylemiştim.Bu diziyi de izlemeyi çok seviyorum ve en beğendiğim kadın karakter Bidar Sultan.Senaryo bu şekilde devam ederse yerini Seniha Sultan alabilir ama :D2.Şahika Koçarslanlı / Avrupa Yakası (Binnur Kaya)

Gelmiş geçmiş en dobra ve komik karakter.Zengin ve hafiften toplu,sataşanı tam anlamıyla parasıyla döven bir karakter :D Hala açıp Şahikalı bölümlerini izliyorum dizinin.Bu karakteri oynamanın da kolay olduğunu düşünmüyorum.Binnur Kaya harika bir iş çıkarmış.3.Gülfem Sipahi /Güllerin Savaşı (Canan Ergüder)

Yine zengin ve asil bir karakter.Ama onun gibi olmak isteyen bir tiple uğraşmak zorundadır ve bu süre zarfında Şahika'nın deyimiyle salon kadını çizgisini bozmamaya çalışır :D Bu diziyi izleyen çoğu kişi Gülru tarafında olsa da Gülfem'in daha haklı olduğunu ve Gülru'ya nazaran daha asil bir karakter olduğunu düşünüyorum.4.Ayten / 7 Numara (Ayça Mutlugil)

7 Numara'daki her karakter ayrı güzel.İçlerinden seçmek zor oldu.Ama sanırım en komik tepkilere sahip cevabı anında yapıştıran karakter olan Ayten bir tık daha ön planda.


5.Gökçe / Hayatımın Aşkı (Hande Doğandemir)

Kariyer işini rayına koymaya çalışırken aynı zamanda aşk hayatını bu raya oturtmaya çalışan Gökçe bu süreçte oldukça komik ve bazı hareketleriyle seyirciye yakın bir karakterdir.Hande Doğandemir zaten çok tatlı bir kadın ve dizide de harikaydı.Çok yakışmış.Bonus ister misiniz? :)


Yurdanur / Çemberimde Gül Oya (Özge Özberk)

O zamanlar 13-14 yaşlarında falandım çok güzel bir diziydi.


Züleyha - Maria / Bir Yusuf Masalı (Nur Erkul)

Tekrar izleyesim geldi :) 

You May Also Like

8 yorum

 1. Ayça Mutlugil (Ayten / 7 Numara) favorim :) Eskilere gittim birden..

  YanıtlaSil
 2. Bende en çok Özgü Namalı çok yakıştırıyorum oyunculuğa :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özgü Namal'ın dizilerini çok izlemedim.

   Sil
 3. Vatanım Sensin dizisinin Hilal’i de eklenmeliydi . Keyifli bir yazı olmuş ���� Ben de blog yazıyorum ve size bir soru sormak istiyorum.Blogunuza sadık ziyaretçileri çekmeyi nasıl başardınız ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vatanım Sensin'i izlemiyorum.Çok güzel blog yazmanız.Hem kendim oldum hem de insanlara faydası olacak tarzda yazılar yazmayı seçtim :)

   Sil
 4. Merhabalar blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım.Bana da beklerim...
  https://buyuklutuf.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ben de takipteyim blogunuzu :)

   Sil